Bolesława Chrobrego 30/1, Bytom

Telefon: 792 348 960

Chirurgia stomatologiczna – obejmuje usuwanie zębów i tkanki stanowiącej zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania jamy ustnej, jak i odbudowę utraconych elementów podłoża kostnego i dziąsłowego. Zabiegi chirurgiczne mają np. istotne znaczenie w leczeniu zaawansowanych postaci parodontozy, które do niedawna skazywały pacjentów na utratę zębów. Obecnie, stosowane są metody pozwalające zatrzymać proces parodontozy i zachować zęby jeszcze na długie lata.

Problemem do rozwiązania na gruncie chirurgii stomatologicznej jest także zanik podłoża kostnego, który stanowi poważny problem dla użytkowników protez i nie tylko. Dzięki zastosowaniu biomateriałów znacznie zwiększyła się skuteczność skuteczność zabiegów rekonstrukcyjnych.

W naszym gabinecie stosujemy także fibrynę bogatopłytkową (PRF) . Jest to materiał uzyskiwany z krwi własnej pacjenta a zatem w pełni bezpieczny o 100% biozgodności. Jest doskonałym środkiem stymulującym procesy regeneracyjne i planowaną odbudowę tkanek. Stosujemy go zarówno w zabiegach chirurgicznych ,periodontologicznych i implantologicznych.

W ramach zabiegów chirurgicznych oferujemy: usuwanie zębów zatrzymanych, usuwanie pozostawionych i głęboko złamanych korzeni, resekcje wierzchołków korzeni, odbudowy wyrostka kostnego, korekty linii dziąsła, podniesienie dna zatoki szczękowej, implantacje i inne. Wykonujemy także zabiegi ze wskazań ortodontycznych, takie jak: usuwanie zębów, odsłonięcia zębów zatrzymanych i zakładanie implantów ortodontycznych.

Zabiegi chirurgiczne mają na celu przywrócenie komfortu życia, sprawności funkcjonalnej jamy ustnej oraz zadowalającego wyglądu. Często są jedyną drogą do stworzenia warunków dla zastosowania protez. Wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym .

Cennik

Nazwa usługiCena
Znieczulenie miejscowe 40 PLN
Usunięcie zęba ze znieczuleniem 300 PLN
Usunięcie zęba z dłutowaniem 350 PLN
Usunięcie korzenia 400 PLN
Zaszycie zębodołu 150 PLN
Zabezpieczenie zębodołu stożkiem kolagenowym+zaszycie 300 PLN
Usunięcie zęba zatrzymanego 700 PLN
Podcięcie wędzidełka wargi 250 PLN
Podcięcie wędzidełka języka 300 PLN
Wycięcie zmiany na błonie śluzowej 500 PLN
Badanie histopatologiczne w jednostce zewntrznej 150 PLN
Kiretaż 1 łuku zamknięty / otwarty 900 zł / 1500 PLN
Resekcja wierzchołka korzenia 1-3 / 4-6 700 zł / 900 PLN
Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego 500 PLN
Wycięcie fałdów śluzówki 1000 PLN
Przeszczep tkankowy 1700 PLN
Podniesienie dna zatoki szczękowej otwarte 2500 PLN
Podniesienie dna zatoki szczękowej zamknite 1600 PLN
Aplikacja leków "suchy zębodół" 50 PLN