Bolesława Chrobrego 30/1, Bytom

Telefon: 792 348 960

Profilaktyka

Profilaktyka – zapobieganie chorobie jest pierwszym działaniem na rzecz zdrowia.
W ramach naszej praktyki stomatologicznej oferujemy Państwu szereg zabiegów oraz instruktaży mających na celu poprawę stanu i funkcji jamy ustnej oraz utrwalenie osiągniętych efektów.

Czytaj dalej

Stomatologia zachowawcza.

Stomatologia zachowawcza – jednym z najistotniejszych aspektów stomatologii jest zapewnienie dobrego wyglądu. Odnosi się to zarówno do wyglądu zębów – ich koloru, kształtu, wzajemnego położenia, jak i wyglądu twarzy, gdzie kształt policzków i warg w znacznym stopniu jest uzależniony od stanu zębów.

Czytaj dalej

Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Endodoncja – jeżeli w zębie dochodzi do trwałych uszkodzeń w obrębie miazgi czyli żywej części zęba, alternatywą dla usunięcia może być leczenie kanałowe. Nasza praktyka stomatologiczna oferuje bezbolesne metody postępowania a cała procedura zazwyczaj wymaga dwóch wizyt i trwa około tygodnia .

Czytaj dalej

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna – obejmuje usuwanie zębów i tkanki stanowiącej zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania jamy ustnej, jak i odbudowę utraconych elementów podłoża kostnego i dziąsłowego.

Czytaj dalej

Protetyka

Protetyka – w przypadku utraty zębów lub ich części mamy do zaoferowania wiele rozwiązań technicznych z zastosowaniem najlepszych, sprawdzonych materiałów . W przypadku uczulenia na konkretny materiał stosujemy rozwiązania alternatywne.

Czytaj dalej

Implantologia

Implantologia – gdy doszło do utraty zęba lub zębów mamy do dyspozycji wszczepy śródkostne, zwane potocznie implantami. Implant umieszczony w kości po uzyskaniu stabilizacji będzie spełniał funkcję zęba, będzie go z powodzeniem zastępował .

Czytaj dalej

Periodontologia (choroby przyzębia)

Periodontologia – zespół objawów i przyczyn prowadzących do pojawienia się parodontozy jest często bagatelizowany przez pacjentów, szczególnie w fazie początkowej . Zdarza się, że stan dziąseł, a co z tym idzie stabilizacja zębów, ulega pogorszeniu, a przy braku odpowiedniej dbałości może dojść nawet do ich utraty.

Czytaj dalej

RVG (rentgen)

Gabinet dysponuje aparatem RVG (radiowizjograficznym), znanej i cenionej firmy KODAK. W porównaniu z tradycyjnymi aparatami rentgenowskimi pozwala na 50-krotne zmniejszenie i tak już niskiej dawki promieniowania, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa dla pacjenta, dając jednocześnie możliwość wykonania wielu radiowizjogramów bez obawy przekroczenia dopuszczalnych norm ochrony radiologicznej.

Czytaj dalej

Znieczulenia

Mając na uwadze komfort pacjentów do wszystkich stosowanych u nas zabiegów stosujemy znieczulenia miejscowe z zastosowaniem nowoczesnych leków znieczulających. Państwa zadowolenie jest dla nas bardzo ważne więc przykładamy wszelkich starań aby wizyty w naszym gabinecie nie wiązały się z przykrymi doznaniami .

Czytaj dalej